Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak – Microsoft ve YG 21 Parlementosu

Muhtesem bir proje.. Hedef 1000000 bilgisayar okur yazari.. Rio dan bu yana durmadan calisan YG21 (Local Agenda 21) gencligi yine Microsoft la muhtesem bir projeye imza atmislar..

Ulkemizde bilgisayar kullanimi gercekten cok iyi seviyelerde (%25 sanirsam) degil.. Belki bilgisayarin luks olarak gorulmesi, belki kullaniminin zor olarak algilanmasi (ki araba kullanmaktan zor degil) ozellikle orta yas grubu bilgisayardan hortlak gibi kaciyor.. Halbuki artik bilgisayar artik bir luks degil ihtiyac haline geldi..

Insanlar ne kadar donanimli ne kadar bilgili olursa yaptiklari isler el attiklari projelerde o kadar basarili olacaktir, yoksa gelen basarilar tesaduften ileri gidemez. Bu nedenle bu projeye herkes destek olmali ve cevresindekileri katilmaya tesvik etmelidirler.. Sitede egitimi verilen moduller soyle…

Modül 1 – Bilgi Teknolojileri KavramıBu modül; donanım, yazılım, bilgi teknolojisi gibi genel kavramları, bilgisayar donanımı ve yazılımı, bilgi ağları, bilgi teknolojilerinin kullanım alanları, bilgisayarın sağlığımıza ve çevreye etkileri, güvenlik, telif ve yasa gibi konuları içerir.

 

Modül 2 – Bilgisayar Kullanımı ve Dosya Yönetimi

Bu modül; bilgisayar kullanımı ve masaüstü ile ilgili temel bilgiler ve işlemler, dosya yönetimi, virüsler ile ilgili temel kavramlar ve yazdırma işlemleri gibi konuları içerir.

Modül 3 – Sözcük İşlem (MS Word)

Bu modül; MS Word programının kullanımını, verilerle ilgili temel işlemleri, biçimlendirme ve yazdırma işlemleri, tablo, resim, grafik gibi nesneleri, posta birleştirme gibi konuları içerir.

Modül 4 – Hesap Tablosu (MS Excel)

Bu modül; MS Excel programının kullanımı, hücreler, çalışma sayfaları, formüller, hücreler ve veriler ile ilgili biçimlendirmeler ve yazdırma işlemleri gibi konuları içerir.

Modül 5 – Veritabanı (MS Access)

Bu modül; MS Access programının kullanımı, tablolar ile ilgili temel işlemler, sorgular ve yazdırma işlemleri gibi konuları içerir.

Modül 6 – Sunum (MS PowerPoint)

Bu modül; MS PowerPoint programının kullanımını, sunum oluşturma, grafik ve çizim nesneleri, ekran gösterisi efektleri, yazdırma işlemleri gibi konuları içerir.

Modül 7 – Bilgi ve İletişim (MS Outlook)

Bu modül; İnternet ile ilgili kavramlar ve terimler, web sayfaları, e-posta ile ilgili temel kavramlar, ileti okumak, göndermek, cevaplamak ve posta yönetimi gibi konuları içerir.

Programin ECDL ucretsiz egitim modullerine ulasmak icin… Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak!   Kayit olun ve baslayin ogrenmeye…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: