TOBB – Kobi Bilgi Sitesi – Kobi.org

Kobiler icin hazirlanmis bir site… Tasarim olarak haz duymadigim bir site ancak icerdigi bilgiler acisindan zengin bir icerige sahip.. Tobb tarafindan destekleniyor olmasi en buyuk avantaji ancak yinede agirlik uretici kobilere verilmis..

www.kobi.org.tr

Kendi agizlarindan sitenin amacini soyle acikliyorlar.

Alinti yaptim kusuruma bakmazlar herhalde 🙂 ( http://www.kobi.org.tr/ana.php)

Sitenin Amacı

Bu sitenin amacı KOBİ’lere belirtilen konularda rehberlik etmek ve ihtiyaç duydukları diğer bilgileri bir arada vermektir.

Bir işletmenin kuruluş aşamasından başlayarak faaliyete geçmesi, ürün veya hizmet üretmesi, pazarlaması ve nihayet kapanış aşamasına kadar çok sayıda prosedürle karşılaştığı bilinmektedir. Ayrıca işletmelere çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından çeşitli destekler verilmeye çalışılmaktadır. Özellikle KOBİ’ler gerek prosedürleri aşmada, gerek desteklere ulaşmada çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadırlar.

KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu bilgiler 10 ana başlık altında verilmiştir. Bunlar “İşletme Kuruluşu, Devir ve Fesih İşlemleri”, “İşletmelerin İnşası ve İşletmeye Açılması Sırasındaki İzinler”, “Vergi, Çalışma, Sağlık ve Güvenlik Mevzuatı İle İlgili Bilgiler”, “Üretim ve Kalite İle İlgili Bilgiler”, “Dış Ticaret”, “İşletmelerarası İşbirlikleri”, “Veri Tabanları”, “KOBİ’lerin Yararlanabileceği Destekler”, “Finansmana İlişkin Bilgiler”, “KOBİ’lere Yönelik AB Bilgileri” ana başlıklarıdır. Bu başlıklar ve alt başlıklar sitenin sol tarafında yer almaktadır.

10 ana başlığın altında ise 150’ye yakın alt başlığa yer verilmektedir. Alt başlıklarda yer alan bilgiler 40’dan fazla kurum/kuruluş tarafından desteklenecektir. Her bilgi ve bilginin güncellenmesi sorumluluğu bu bilgiyi veren kurum kuruluşa aittir. KOBİ Bilgi Sitesine bilgi veren kurum kuruluşlar direkt ulaşılabilecek web sitesi adreslerine sitenin sağ tarafında verilmiştir.

KOBİ’ler siteye ilişkin görüş ve önerilerini aşağıda belirtilen adrese iletebilirler

TOBB – KOBİ MÜDÜRLÜĞÜ – Tel: 312-4138311-12-13 / Faks: 312-4251422 / E-posta: kobi@tobb.org.tr

Bence cok faydalanilabilecek bir bilgi kaynagi …

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: